VIDEO/ Avioni bën ulje emergjente, i shëndoshi refuzoi të ndalonte gazrat – Albania Sot

VIDEO/ Avioni bën ulje emergjente, i shëndoshi refuzoi të ndalonte gazrat

Një pilot u detyrua të bënte një ulje emergjente pas shpërthimit të një zënke në aeroplan një pasagjer nuk ndalonte së bëri gazra.

Fluturimi nga Dubai në Amsterdam bëri një ndalesë të paplanifikuar në Vjenë, pasi njeriu i moshuar mbipeshë tha se nuk pranonte të përmbante veten në kabinën e mbushur.

Kaosi shpërtheu në fluturim kur dy holandezë, të cilët ishin ulur pranë njeriut të fryrë, i thanë atij të ndalet dhe u ankuan pranë ekuipazhit “Transavia Airlines”.

Megjithatë, pavarësisht kërkesave të përsëritura dhe madje edhe një urdhër të drejtpërdrejtë nga piloti njeriu vazhdoi së lëshuari gazra.

Piloti i linjës ajrore me kosto të ulët nga Holanda vendosi të bënte një ulje emergjente në Aeroportin Ndërkombëtar të Vjenës në Austri.

Zyrtarët hipën në aeroplan me qen policie dhe katër të dyshuar u shoqëruan nga avioni.

© SYRI.net

Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *