Tragjedi në Iran, rrëzohet avioni me 66 persona në bord – Albania Sot

Tragjedi në Iran, rrëzohet avioni me 66 persona në bord

Një avion me 60 pasagjerë në bord është rrëzuar në Iran. Raportohet se avioni është rrëzuar në qytetin Semirom në provincën Isfahan të Iranit.

Sipas agjensisë së lajmeve Tasnim avioni doli nga radari kur ndodhej në Teheran. Ndërsa ende  nuk dihen shkaqet e rrëzimit të avionit. Sakaq,  nuk ka shpresa për të mbijetuar.

Semirom ndodhet rreth 80 km në veri nga Yasuj, kryeqyteti i Kohgiluyehit jugperëndimor dhe Provinca Boyer-Ahmad.

Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *