Tërmeti rrëzon helikopterin, vdesin 13 persona, mes tyre dhe fëmijë – Albania Sot

Tërmeti rrëzon helikopterin, vdesin 13 persona, mes tyre dhe fëmijë

Një helikopter i emergjencave civile është rrëzuar si pasojë e një tërmeti të ndodhur në Meksikë.

Mësohet se helikopteri është rrëzuar teksa ulej, dhe kanë mbetur të vdekur 13 persona, mes tyre dhe 3 fëmijë.

Në helikopter ndodheshin zyrtarë të lartë, mes tyre dhe ministri i Brendshëm i Meksikës, por BBC raporton se ka mundur të shpëtojë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

http://www.bbc.com/news/world-latin-america-43098891

Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *