Shqiptari vdes ditën e parë të punës, 6 italianë të dënuar – Albania Sot

Shqiptari vdes ditën e parë të punës, 6 italianë të dënuar

Edhe pse kanë kaluar tetë vite nga vdekja e një shqiptari për shkak të kushteve të këqia të punë, 6 persona janë dënuar me burg nga gjykata italiane ditën e sotme.

 

Dashnor Quallia, 38 vjeç, gjeti vdekjen në portin e Livornos në ditën e tij të parë të punës.

Punëtori shqiptar ishte ngjitur në anije por nuk ishte pajisur me jelek shpëtimi. Për fatin e tij të keq, babai i dy fëmijëve rrëshqiti duke në det dhe u mbyt.

Administratori i deleguar i firmës manaxhuese dhe shefi i sigurisë u dënuan me nga 18 muaj burg, ndërsa tre të tjerë me nga një vit.

Loading...
Copy

About admin

Check Also

Lexojini me kujdes këto këshilla dhe do të bëheni milionerë

Kush nuk dëshiron të bëhet një miliarder? Duket se të gjithë e duam këtë, edhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *