Shpërdorim detyre, arrestohet ish- ministri Spiro Ksera. – Albania Sot

Shpërdorim detyre, arrestohet ish- ministri Spiro Ksera.Gjirokastër, 29 janar 2016 ALBANIA SOT  –  Vihet në pranga ish- ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera. Arrestimi i tij është bërë mbrëmjen e sotme në Gjirokastër me urdhër të Prokurorisë së Tiranës dhe konkretisht prokurorit Ndini Tavani, nën akuzën e vjedhjes duke shpërdoruar detyrën.

 Ish- ministri pjesë e kabinetit “Berisha”, akuzohet për abuzime me një tender dhjetëra milionë lekësh. Për të njëjtën çështje akuzohet edhe ish-drejtori i kabinetit të drejtuar nga Ksera, Kleves Bitro. 


Loading...
Copy

About admin

Check Also

DROGË NË GOMAT E MAKINËS, ARRESTOHET NË DOGANËN E MURIQANIT TRAFIKANTI

Mbrëmjen e sotme policia kufitare e Shkodrës, ka arrestuar në pikën e Muriqanit një shtetas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *