Seri ortekësh në Alpe, tre të vdekur e 10 të plagosur – Albania Sot

Seri ortekësh në Alpe, tre të vdekur e 10 të plagosur

Tre persona humbën jetën nga ortekët në malet e Alpeve, ndërsa të paktën 10 të tjerë u lënduan.

Viktimat u shënuan në incidente të ndryshme. Babë e bijë 43 dhe 11 vjeç humbën jetën në zonën e quajtur Savoja e sipërme në Francë.

Në të njëjtën zonë orteku i mori jetën edhe një 29-vjeçari.

Ndërsa 10 persona të tjerë u plagosën pasi u zunë nga një tjetër ortek në pjesën zvicerane të Alpeve.

Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *