Reali “shpartallon” Espanyol dhe i afrohet kreut – Albania Sot

Reali “shpartallon” Espanyol dhe i afrohet kreut


31 Janar , Albania Sot

Real Madrid ka mposhtur 6-0 Espanyol ne “Santiago Bernabeu”dhe shikon lart nga kreu.

Nje mbremje e mire per madrilenet te cilet gjeten rrugen e rrjetes me Benzema , James ,

Duarte (autogol) dhe me 3 gola nga Cristiano Ronaldo i cili njekohesisht u shpall dhe lojtari i

ndeshjes.Edhe sonte timonieri i ekipit Zidane konfirmoi se ka arritur te vendose balancat e

duhura ne ekip.Madrilenet tanime jane vetem 1 pike larg vendit te 2-te i cili mbahet nga

Atletiko Madrid dhe 4 pike nga lideri Barcelona e cila ka dhe 1 ndeshje me pak qe do ta luaj

ndaj Sporting Gijon.

Loading...
Copy

About admin

Check Also

Barça gjen alternativën e Coutinho, tentohet Ozil

Barcelona ka hedhur sytë nga mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil, si alternativë e  Philippe Coutinho, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *