Nuk do ta besoni, kjo është adoleshentja më e fortë në botë – Albania Sot

Nuk do ta besoni, kjo është adoleshentja më e fortë në botë


Një vajzë 16 -vjeçare nga Kalifornia  është quajtur si adoleshentja  më e fortë në botë pasi çdo ditë i nënshtrohet një stërvitje shumë intensive për të pasur këtë trup. Gjimnastikja eksperte e ushtrimeve më të pabesueshme që keni ndonjëherë, quhet Demi Bagby. 
Ajo poston çdo ditë në Instagramin e saj  ku ka rreth 381 mijë ndjekës, foto dhe video nga stërvitja e saj e jashtëzakonshme.
Por pas stërvitjeve të saj dhe pasionit të saj për body building fshihet një sekret. Në vitin 2014 Demi pësoi një aksident të tmerrshëm ku thyen shpinën pas një performance si nxitëse tifozësh. Pas 3 muajve e paralizuar, 16-vjeçarja arriti të ngrihej sërish në këmbë falë forces dhe stërvitjes  së përditshme.  
#albaniasot
Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *