Mënyra e duhur për të vrapuar në dimër – Albania Sot

Mënyra e duhur për të vrapuar në dimër

Të vraposh në dimër, duhet më parë të këshilloheni për veshjen e duhur. Duhet të jeni të përgatitur për të bërë kilometrat që keni menduar. Vrapi, përveçse ju ndihmon që të mbani trupin në formë, të largoni stresin, ka edhe një tjetër të mirë shtesë. Ndërsa ju vraponi në ambiente të gjelbëruara, mund të zini miq.

Ekspertët e fituesit  ju këshillojnë që të ndiqni hapat e mëposhtëm që koha e vrapimit tuaj të shkojë sa më mbarë në dimër:

  1. Qëndro i hidratuar
  2. Zgjidh veshjen e duhur
  3. Vishu trashë
  4. Kujdes ku hedh këmbën
  5. Bëje vetën të dallueshëm
  6. Vrapo me një shok
  7. Nise ngadalë dhe më pas shto ritmin derisa të vraposh lirshëm
  8. Regjistrohu për një garë
Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *