Lëkundje tërmeti 4.3 ballë në jug të Shqipërisë – Albania Sot

Lëkundje tërmeti 4.3 ballë në jug të Shqipërisë

Regjistrohen lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në juglindje të vendit.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë tërmeti është regjistruar në orën 07:33, me epiqendër 9 kilometra në veri të Ersekës, me magnitudë 4.3 ballë.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Korçë dhe në Përmet. Nuk ka të dhëna për dëme materiale.

Loading...
Copy

About admin

Check Also

SHBA së shpejti stacion karburanti edhe në Hënë

Një prej premtimeve më të bujshme të Donald Trump para se të merrte detyrën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *