Itali, ja si banda e shqiptarëve dhe egjiptianëve grabisin supermarketet. – Albania Sot

Itali, ja si banda e shqiptarëve dhe egjiptianëve grabisin supermarketet.

18 Shkurt 2016, Albania SOT  –Policia italiane ka arrestuar një bandë që grabiste supermarketet në zonën e Merate. Banda përbëhej nga 4 persona, mes të cilëve dy janë dy shqiptarë. Këta të fundit janë Arbi Tosku 23 vjeç dhe Maltin Çela 21 vjeç.
Banda e shqiptarëve dhe egjiptianëve kanë kryer grabitje gjatë disa muajve me radhë. Nga plaçkitjet e kryera, ata kanë mundur të marrin në total një shumë parash prej 8 mijë Euro. Nga kontrollet në banesat e tyre, policia u ka gjetur atyre vetëm 200 Euro.
Loading...
Copy

About admin

Check Also

Kapet një nga tre shqiptarët e arratisur nga paraburgimi në Greqi

GREQI– Një nga tre shqiptarët të arratisur nga paraburgimi në Greqi është kapur nga policia …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *