Ekskluzive:Kosova dhe Shqiperia se bashku kalojne kufijte ne realizimin e nje filmi Aksion. – Albania Sot

Ekskluzive:Kosova dhe Shqiperia se bashku kalojne kufijte ne realizimin e nje filmi Aksion.

01 Shkurt 2016, Albania SOT –Producenti i sukseshem Dashnor Asllani dhe Regjizori Drilon Hoxha kane folur ekskluzivisht per shqiperiaime.al ne lidhje me realizimin e filmit te ri Aksion i cili ka kaluar kufijte me skenat e xhirimit.. Filmi Aksion i cili ka hapur siparin e xhirimeve ne Stamboll te Turqise, ka bere bashke Kosoven dhe Shqiperine per te arritur nje sukses tjeter ne arenen nderkombetare. Pas suksesit te pare nga regjizori Hoxha ky film do te vije me ndryshe.
Nje histori rrenqethese do jete kryetema e ketij filmi. Ne film do te bjere ne sy pjesemarrja e shume emrave te njohur dhe jo vetem.  Artiste te ndryshem do te jene te perfshire gjithashtu ne film ku mes tyre do kete dhe emra te rinj e premtues te cilet jane spikatur nga Producenti Dashnor Asllani dhe Regjizori Drilon Hoxha. Filmi i ri do te kete skena xhirimi ne Kosove,Shiperi,Turqi,Itali dhe ne Europen mbare.
Qellimi i realizuesve te keti filmi eshte suksesi i perbashket i Shqiperise dhe Kosoves ne arenen nderkombetare, ku tashme eshte fakt qe skenaret e prodhuara nga vende te vogla si Shqiperia apo Kosova po marrin frytet e para. Ato shprehen per shqiperiaime.al qe filmi do te jete nje sukses i vertete per vete faktin se historia qe trajtohet ne te eshte koherente dhe e bazuar ne histori reale.
Loading...
Copy

About admin

Check Also

Xhesika Ndoj nuk ndalet: Një skizofren do të më bëj keq.

18 Shkurt 2016, Albania SOT  –Vijon ende maratona e gjatë e historisë së këngëtares Xhesika …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *