Ambasada amerikane: Në seancën e së premtes mos të ketë dhunë në Kuvend. – Albania Sot

Ambasada amerikane: Në seancën e së premtes mos të ketë dhunë në Kuvend.


18 Shkurt 2016, Albania SOT  –Ambasada amerikane në Kosova ka bërë kërkesë nga partitë opozitare dhe të gjithë faktorët politikë në Kosovë që të mos ketë dhunë në seancën e nesërme në Kuvend.

Ambasada Amerikane çmon faktin që protesta është mbajtur e qetë dhe fton palët të përmbahen nga dhuna gjatë seancës së paraparë të Kuvendit gjatë ditës së nesërme”, thuhet në deklaratën e Ambasadës, transmeton Rrokum TV.
Loading...
Copy

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *